OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

„… Czyste sumienie to prawdziwy pokój, który pomaga służyć Panu …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in. dodatek: magnes z wizerunkiem św. Józefa (pamiątka Roku św. Józefa) oraz następna część rekolekcji wielkopostnych „Któryś za nas cierpiał rany” autorstwa ks. Franciszka Blachnickiego. W zakrystii możemy również nabyć wydanie „Gościa Extra”, poświęconego w całości św. Józefowi – w cenie 9 zł. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość, Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a także w Rusowie. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek (19 marca) Drogę Krzyżową poprowadzi Diakonia Muzyczna naszej parafii.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo.

5. W najbliższy piątek, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w tym dniu swoje święto obchodzić będzie Apostolstwo Dobrej Śmierci.

6. W soboty o godz. 17.00 Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (chorał gregoriański).

7. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje podczas rekolekcji o godz. 9.00 oraz w Rusowie o godz. 18.30.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zachęcam do wstąpienia w szeregi ministrantów a także do diakonii muzycznej. Zapraszam również nowe osoby do Róż Różańcowych i innych wspólnot działających w naszej parafii.

10. Obecnie można oglądać w dobrej jakości obrazu i dźwięku relacje z Mszy świętych oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku. Później będą to relacje na wyznaczonych Mszach i nabożeństwach. Szczególnie ma to służyć osobom starszym, chorym i nie mogącym ze względów obiektywnych na uczestniczenie bezpośrednie. Zapraszam.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

12. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 21 do 24 marca (V niedziela Wielkiego Postu), które poprowadzi ks. Antoni TOFIL pracujący w Drawsku Pomorskim.

W niedzielę, 21 marca, Msze święte z nauką ogólną według porządku niedzielnego.
Od poniedziałku do środy, 22 – 24 marca, Msze święte w Ustroniu o godz. 9,00 (szczególnie dla osób starszych i niepracujących) i o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną.
W poniedziałek i wtorek w Rusowie o godz. 18.30
Spowiedź rekolekcyjna w Rusowie we wtorek o godz. 18.00
Spowiedź rekolekcyjna w Ustroniu Morskim w środę od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 17.00.
W czasie rekolekcji, W PONIEDZIAŁEK O GODZ. 20.00 ZAPRASZAMY CZUWANIE PRZY KRZYŻU.

13. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

14. Na stoliku, przy bocznym wyjściu, znajdują się skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Proszę Was o modlitwę w intencji rekolekcji, które prowadzę w parafii św. o. Pio w Ustce i rozpoczynających się w przyszłą niedzielę rekolekcji w naszej parafii. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.