OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 28 marca 2021 r.

„… Życie z krzyżem jest tym, które prowadzi do Boga …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: w kontekście rozpoczynającego się tygodnia Męki Pańskiej o sensie bólu i cierpienia w życiu człowieka i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość, Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają palmy oraz ozdoby świąteczne.

3. Gorzkie Żale dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 16.30.

4. Puszki na jałmużnę wielkopostną jako wsparcie dla seniorów, można zostawiać przed ołtarzem.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

6. W czwartek, w godzinach przedpołudniowych, odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. Spowiedź święta ostatniej szansy – w piątek po Drodze Krzyżowej od godz. 15.30 do 16.30.

8. Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta o godz. 18.oo w Ustroniu Morskim.

Wielki Piątek: Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Eucharystii na znak smutku i żałoby. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Ustroniu Morskim o godz. 15.oo. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.oo. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia i post ilościowy (trzy posiłki, jeden do syta) od 18 do 60. roku życia. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański i jałmużnę. Adoracja krzyża przez ukłon i przyklęknięcie, bez ucałowania!!!

Wielka Sobota: To dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym szczególnie przed poświęceniem pokarmów.
Poświęcenie pokarmów (jeśli pozwoli na to pogoda na zewnątrz – na schodach):
Ustronie Morskie – od godz. 9.oo do godz. 12.00 co 15 minut, a następnie –
Sianożęty (przy kapliczce) – godz. 12.15; Kukinka (przy krzyżu) – godz. 12.30; Kukinia – godz. 12.45; Rusowo – godz. 13.00; Gwizd – godz. 13.30; dawne Wieniotowo – godz. 13.45. Ostatnie poświęcenie w Ustroniu o godz. 14.00.
Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele parafialne.

Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o godz. 20.oo w Ustroniu Morskim.

Niedziela Zmartwychwstania: Msze święte: o godz. 6.00 (bez procesji rezurekcyjnej – zarządzenie biskupa ordynariusza); o godz. 9.00, 10.30 i o 17.00. O godz. 12.00 w Rusowie.

9. W związku z obchodami Wielkiego Tygodnia kancelaria parafialna jest nieczynna w czwartek. Wyjątkowo w tym tygodniu jest otwarta w środę po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Jerycho Różańcowe w związku z tym, że Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00 – od godz. 15.00. W związku z pierwszą sobotą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych przy okazji adoracji przed Najświętszym Sakramentem w Wielką Sobotę Róża pierwsza pani Jadwigi WOJTKIEWICZ o godz. 12.00; Róża druga pani Elżbiety BĘTKOWSKIEJ o godz. 13.00 oraz Róża trzecia pani Marii ŁEBKOWSKIEJ po poświęceniu pokarmów o godz. 14.00.

11. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

12. Zapraszam na stronę internetową – www.krzyzustronie.pl.

13. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

14. Proszę z naciskiem o dostosowywanie się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiedni dystans między sobą, zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw, dezynfekując dłonie przed wejściem do kościoła oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek. Zainstalowaliśmy przy głównym i bocznym wejściu bezdotykowe kropielnice.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:
Adam Andrzej GARSTKA, stanu wolnego, zamieszkały w Szczecinie
i Monika Katarzyna BRZÓZKA, stanu wolnego, zamieszkała w Szczecinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.