OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocy 18 kwietnia 2021 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: o realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19 i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość oraz Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Dzisiaj Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. To okazja do częstszej lektury Pisma Świętego. Św. Hieronim, który przetłumaczył Biblię z języków oryginalnych na łacinę, powiedział, że „Kto nie zna Pisma Świętego, nie zna Chrystusa”.

3. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na cele charytatywne.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wejściu.

5. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, niech w tym dniu nie zabraknie naszej modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele.

8. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Od kilku dni istnieje możliwość zamawiania Mszy świętej ze strony internetowej przez korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Proszę z naciskiem o dostosowywanie się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiedni dystans między sobą, zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw, dezynfekując dłonie przed wejściem do kościoła oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek. Zainstalowaliśmy przy głównym i bocznym wejściu bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Są również wystawione opakowania z maseczkami medycznymi przeznaczonymi dla naszych parafian.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 1:
Patryk RUTKOWSKI, stanu wolnego, zamieszkały w Koszalinie
i Olga ROSOWSKA, stanu wolnego, zamieszkała w Koszalinie.

Alana Jarosław KONARSKI, stanu wolnego, zamieszkały we Wrocławiu
i Justyna DOMAŃSKA, stanu wolnego, zamieszkała we Wrocławiu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.