OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy 2 maja 2021 r.

„… Być dobrym nie polega na nie popełnieniu jakiegoś błędu, o nie! Być dobrym polega na tym, by mieć wolę poprawienia się …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: o tym dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość oraz Miłujcie się i L’Osservatore Romano.

2. Msze święte 3 maja, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w porządku niedzielnym. O godz. 10.30 odprawiona zostanie Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem samorządowców i pocztów sztandarowych oraz orkiestry strażackiej Morka.

3. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

4. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem majowym o godz. 16.30, różaniec zostanie odmówiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. We wtorek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków; w czwartek, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;; w sobotę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe zakończone nabożeństwem majowym o godz. 16.30.

6. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30. Msza święta szkolna w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00.

8. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę w piątek w godzinach przedpołudniowych.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Od kilku dni istnieje możliwość zamawiania Mszy świętej ze strony internetowej przez korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

13. Owocem niedawno przeżywanego Tygodnia Biblijnego jest powstanie w naszej parafii Kręgu Biblijnego. Spotkania dla wszystkich, którzy chcą zgłębiać treści biblijne i bardziej je zrozumieć, będą się odbywały w każdy czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00, oprócz drugiego czwartku miesiąca, kiedy swoje spotkanie ma Zespół Synodalny. Zapraszam w najbliższy czwartek.

14. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu.

15. W zakrystii do nabycia jest polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

16. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Są również wystawione opakowania z maseczkami medycznymi przeznaczonymi dla naszych parafian.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

18. Zapowiedzi przedślubne 1:
Mateusz Damian ŻOŁNIERCZUK, cywilnie wiązany, zamieszkały w Rusowie
i Klaudia Marzena ZOŁNIERCZUK z d. BĄCZKOWSKA, cywilnie związana,
zamieszkała w Rusowie.

Oskar Kamil WOSZCZAK, stanu wolnego, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Wiktoria KAMIŃSKA, stanu wolnego, zamieszkała w Bydgoszczy.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Łukasz MATEJEK, stanu wolnego, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Małgorzata NOWOSAD, stanu wolnego, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.