OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocy 9 maja 2021 r.

„… Myśl o Bogu z wiarą, o bliźnim z miłością, o sobie pokornie. O Bogu mów z uwielbieniem, o bliźnim tak, jakbyś chciał, by mówiono o tobie, o sobie mów pokornie, albo milcz …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami, a także o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość oraz Miłujcie się i L’Osservatore Romano.

2. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

3. W drugi czwartek miesiąca, 13 maja, w związku z trwającym synodem diecezjalnym Msza święta wotywna o Duchu Świętym, a po niej spotkanie zespołu synodalnego w Sali konferencyjnej.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

5. W gablocie znajduje się plakat z informacją o rozpoczynającej się w czwartek, 13 maja, Nowennie Pompejańskiej w intencji kapłanów i biskupów na kanale YouTube.

6. W piątek, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła; tego dnia również rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, dziewięć dni przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. W najbliższą sobotę o godz. 11.30 Pierwsza Komunia Święta dla klasy 3B Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. W czwartek o godz. 18.00 Pierwsza Spowiedź oraz odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych, dzieci przynoszą ze sobą gromnice. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci i rodziców. W białym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00, rodziny i bliscy mogą w intencji konkretnych dzieci zamówić Mszę świętą, co też może być pięknym prezentem. Zapraszam.

8. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Od kilku dni istnieje możliwość zamawiania Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu.

13. W zakrystii do nabycia jest polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

14. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Są również wystawione opakowania z maseczkami medycznymi przeznaczonymi dla naszych parafian.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiamy wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 2:
Mateusz Damian ŻOŁNIERCZUK, cywilnie wiązany, zamieszkały w Rusowie
i Klaudia Marzena ZOŁNIERCZUK z d. BĄCZKOWSKA, cywilnie związana, zamieszkała w Rusowie.

Oskar Kamil WOSZCZAK, stanu wolnego, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Wiktoria KAMIŃSKA, stanu wolnego, zamieszkała w Bydgoszczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.