OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Niedziela 23 maja 2021 r.

„… Postaraj się zawsze działać w oparciu o wiarę a nie z przypadku, lub dla względów ludzkich …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się również Okres Wielkanocny. Za odśpiewanie w dniu dzisiejszym hymnu – O Stworzycielu Duchu, przyjdź, możemy uzyskać odpust zupełny. Do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej został tylko tydzień.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Europa powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu; co to oznacza dla pielgrzymów i turystów?; o najstarszym hymnie do Ducha Świętego i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 24 maja, święto NMP Matki Kościoła; we wtorek 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera – tego dnia obchodzimy Dzień szczególnej pamięci o naszych mamach (zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00); w czwartek, 27 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam.

6. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Zapraszam każdego dnia o godz. 16.30 na Nabożeństwa Majowe.

8. Chciałbym serdecznie podziękować rodzicom grupy dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa w sobotę 22 maja, za dar ołtarza, którym jest kapa czerwona, której używa się podczas Nabożeństwa Gorkich Żalów. W białym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00. Rodziny i bliscy mogą w intencji konkretnych dzieci zamówić Mszę świętą, co też może być pięknym prezentem. Zapraszam.

9. W sobotę, 22 maja, w bazylice kołobrzeskiej swoje święcenia kapłańskie przyjął przebywający dwa lata temu w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej ks. Sebastian KAPUŚCIŃSKI. Mszę świętą prymicyjną odprawi w naszym kościele 6 czerwca (niedziela) o godz. 17.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.

10. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Od pewnego czasu istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

13. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

14. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu. Swoją prośbę kieruję do chłopców pierwszokomunijnych, ale i młodszych.

15. W Uroczystość Bożego Ciała, 3 czerwca, po Mszy świętej o godz. 10.30, wyruszy ulicami naszej miejscowości procesja z Najświętszym Sakramentem. Już dzisiaj serdecznie proszę o zorganizowanie grupy dzieci idących w procesji, szczególnie pierwszokomunijnych i rocznicowych.

16. Przy posesji parafii, od strony ul. B. Chrobrego, został ustawiony kontener Caritasu Diecezji, do którego można wrzucać używane ubrania.

17. W zakrystii do nabycia jest polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

18. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

19. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.