OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lipca 2021 r.

„… Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, towarzyszy nam w liturgii gminna strażacka orkiestra dęta „Morka” o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszach będzie można ich wesprzeć ofiarami zbieranymi do puszek.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie i inne ciekawe artykuły.

3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (6 lipca) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek (8 lipca) wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

4. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

5. W środę (7 lipca) ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 zostanie odmówiony różaniec. Wcześniej, o 18.15 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym. O godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

10. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu. Swoją prośbę kieruję do chłopców pierwszokomunijnych, ale i młodszych.

12. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. Zapowiedzi przedślubne 2:
Paweł BIELICKI, cywilnie związany, zamieszkały w Poznaniu
i Monika Karolina BIELICKA (z domu ABRAMEK), cywilnie związana, zamieszkała w Poznaniu.

Mateusz NAPIERAŁA, kawaler, zamieszkały w Poznaniu
i Joanna Ewa NOWAK, panna, zamieszkała w Poznaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.