OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lipca 2021 r.

„… Kto wie, że jest kochany kocha. A kto jest kochany otrzyma wszystko…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską w kontekście ostatniej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, rozmowa z izraelskim dziennikarzem i pisarzem Yossim Kleinem Halevim i inne ciekawe artykuły.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (12 lipca) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek (13 lipca) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek (15 lipca) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w piątek (16 lipca) wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. W czwartek (15 lipca) po Mszy świętej o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy znanych kompozytorów w wykonaniu Bartosza Patryka RZYMANA. Będzie też okazja do zakupu płyty artysty.

4. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

5. W środę o 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

9. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

10. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu. Swoją prośbę kieruję do chłopców pierwszokomunijnych, ale i młodszych.

11. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

12. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

13. Przy głównym wyjściu możemy nabyć u pana Andrzeja książki „Kołobrzeg w baśniach i legendach”, bajki dla dzieci i Poszukiwania – książka z wierszami o drodze i szukaniu Boga w najdrobniejszych szczegółach dnia codziennego. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na hospicjum dziecięce w Wilnie. Możemy też wesprzeć hospicjum wrzucając dowolną ofiarę do puszki, a także uzyskać dedykacjęa. od autora.

14. W przyszłą sobotę po Mszy świętej w Sianożętach o godz. 20.15 na krótki plenerowy koncert muzyki klasycznej na pianinie zaprasza 14 letni niewidomy Oskar.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.