OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 2021 r.

„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, będzie nam towarzyszył w liturgii „Vies Bonum” – to męski zespół wokalny, który powstał w 2013 roku przy salezjańskiej parafii pw. świętego Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalanych kościołów w tym kraju i inne ciekawe artykuły. Jest też modlitewnik koszaliński MARTYROLOGIUM autorstwa ks. Henryka ROMANIKA – proboszcza katedry koszalińskiej, a także WSZYSTKO O PRYMACIE TYSIĄCLECIA – wydanie okolicznościowe (cena przy pozycjach książkowych).

3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (22 lipca) święto św. Marii Magdaleny; w piątek (23 lipca) święto świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy; w sobotę (24 lipca) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

4. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

5. W środę o 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii misjonarza z Czadu, kapucyna ojca Pawła Kubiaka, który opowie nam o pracy na misjach. Będzie można również nabyć jego książki o tematyce misyjnej.

7. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa modlić się będziemy w tym dniu za naszych biskupów pomocniczych – biskupa Krzysztofa Zadarko i biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Św. Krzysztof to patron kierowców – w tym dniu będzie możliwość poświęcenia pojazdów po Mszach świętych.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam również na stronę Facebookową naszej parafii.

10. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

13. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.