OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 lipca 2021 r.

„… Bądźmy zawsze radośni a czas minie szybko…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, gościmy w naszej parafii misjonarza z Czadu, kapucyna ojca Pawła Kubiaka, który opowie nam o pracy na misjach. Będzie można również nabyć jego książki o tematyce misyjnej.

2. Dzisiaj jest też Dzień Solidarności z poszkodowanymi podczas tragicznych nawałnic w Polsce, Niemczech, Belgi i Holandii. W związku z tym nasza diecezja włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek po każdej mszy. Ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych i inne ciekawe artykuły. Jest też modlitewnik koszaliński MARTYROLOGIUM autorstwa ks. Henryka ROMANIKA – proboszcza katedry koszalińskiej, a także WSZYSTKO O PRYMASIE TYSIĄCLECIA – wydanie okolicznościowe (cena przy pozycjach książkowych).

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (26 lipca) wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; w czwartek (29 lipca) wspomnienie św. Marty; w sobotę (31 lipca) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

5. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

6. W środę o 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

7. W najbliższy piątek (30 lipca) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

9. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności.

10. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

14. W dniach 27 i 28 lipca po Mszy Św. o godzinie 19:00 wystąpi koncertująca w różnych krajach Europy – Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego pod batutą Zbigniewa Czuryły.

15. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii siostrę Judytę Janinę BOŻEK – misjonarkę Świętej Rodziny, która pracuje od 1979 roku w stolicy Zambii Lusace gdzie prowadzi Dom Bożej Opatrzności dla bezradnych, sierot i niepełnosprawnych.

16. Już dzisiaj serdecznie zapraszam 5 sierpnia (czwartek) o godz. 20.00 na prestiżowy Koncert organowy i Filharmonii Koszalińskiej w ramach 55. Międzynarodowego Koncertu Organowego. Wstęp wolny.

17. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa pamiętamy dzisiaj o naszych biskupach pomocniczych – Krzysztofie Zadarce i Krzysztofie Włodarczyku. Po Mszy świętej będzie możliwość poświęcenia pojazdów.

18. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

19. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.