OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8 sierpnia 2021 r.

„… Wyrzućcie z waszego serca grzech i przywiązanie do niego, a wtedy wystarczająco nabierzecie mądrości, by zbawić duszę…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Nie ten kaznodzieja gorszy, któremu poskąpiła Opatrzność daru pięknej wymowy, lecz raczej ten, któremu poskąpiła słuchu i wzroku, by dostrzegł, kim jest jego słuchacz i co go naprawdę trapi
i inne ciekawe artykuły. Jest też modlitewnik koszaliński MARTYROLOGIUM autorstwa ks. Henryka ROMANIKA – proboszcza katedry koszalińskiej.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (9 sierpnia) święto świętej Teresy Benedykty od krzyża, patronki Europy; we wtorek (10 sierpnia) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę (11 sierpnia) wspomnienie św. Klary; w sobotę (14 sierpnia) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona diecezji.

3. W następną niedzielę (15 sierpnia) obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Możemy przynieść w tym dniu zioła i kwiaty, które pobłogosławimy. Tego dnia gościć będziemy w naszej parafii alumnów z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy przeprowadzą kwestę na rzecz utrzymania Seminarium. Również w tym dniu o godz. 17.00 towarzyszyć nam będzie Gminna Strażacka Orkiestra Dęta „Morka”, która po Mszy świętej da krótki koncert z okazji Uroczystości religijnej i państwowej.

4. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

5. W czwartek (12 sierpnia) wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

7. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności.

8. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

9. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach wędrujących na Jasną Górę. Ksiądz Proboszcz serdecznie pozdrawia z trasy pielgrzymkowej i pamięta w modlitwie.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

11. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

12. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.