OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 sierpnia 2021 r.

„… Dobry Bóg w specjalny sposób okazuje swoją potęgę w walce i przebaczeniu…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Słynne przemówienie Martina Luthera Kinga z 28 sierpnia 1963 roku, które przeszło do historii amerykańskiego oratorstwa, rozpoczynało się od słów: „Miałem sen” i inne ciekawe artykuły. Jest też modlitewnik koszaliński MARTYROLOGIUM autorstwa ks. Henryka ROMANIKA – proboszcza katedry koszalińskiej.

2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (24 sierpnia) święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek (26 sierpnia) uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek (27 sierpnia) wspomnienie św. Moniki, a w sobotę (28 sierpnia) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

3. Przypominam porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

6. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności.

7. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

9. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

10. W dniu wczorajszym odbył się drugi i ostatni w tym sezonie koncert organowy oraz koncert Filharmonii Koszalińskiej. Urzędowi Gminy i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Ustroniu Morskim, a także strategicznym sponsorom, którym dziękowaliśmy podczas koncertów pragnę podziękować za finansowy wkład w organizację tego koncertu.

11. Bardzo serdecznie dziękuję druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w zamontowaniu 54 nowych żarówek ledowych w żyrandolach kościoła, co wymagało pracy na wysokości.

12. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 1:
Mateusz MALAREWICZ, stanu wolnego, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Sylwia ŁABIŃSKA, stanu wolnego, zamieszkała w Tymieniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.