OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 września 2021 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: wiele informacji z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej i inne ciekawe artykuły. Przy okazji chciałbym podziękować Akcji Katolickiej naszej Parafii oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim na czele z katechetkami za wystrój związany z dzisiejszą beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 Msza święta z okazji rocznicy przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej dzieci naszej parafii. Ofiary zbierane na tacę w dniu dzisiejszym są przekazane w całości do Sanktuarium Diecezjalnego w Skrzatuszu.

3. Za tydzień diecezjalne uroczystości odpustowe w Skrzatuszu: w sobotę czuwanie młodzieży, a w niedzielę dla wszystkich chętnych. Z naszej parafii wyrusza diakonia muzyczna z przedstawicielami naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcam do udziału – plan jest wywieszony w gablocie.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (13 września) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek (14 września) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to dla naszej parafii uroczystość i odpust, zapraszam na godz. 17.oo na Mszę świętą odpustową – kaznodzieją będzie ks. Antoni TOFIL pracujący w Drawsku Pomorskim; w środę (15 września) wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej; w czwartek (16 września) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w sobotę (18 września) święto Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski..

5. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszam po mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego – spotkanie dedykowane tym, którzy pragną zgłębiać treści biblijne

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

8. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł. Są również w zakrystii do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł.

11. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

13. Zapowiedzi przedślubne 2:
Dominik JABŁOŃSKI, stanu wolnego, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Agata Marianna CHAŁAS, stanu wolnego, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Piotr GORCZYŃSKI, stanu wolnego, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Edyta OSZEK, stanu wolnego, zamieszkała w Janowicach Pszczyńskich

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.