OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19 września 2021 r.

„… Niech Bóg kosztuje nas ile chce, nigdy nie jest za drogi …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Naszym szefem jest Papież, o kondycji współczesnego dziennikarstwa oraz o specyfice i znaczeniu mediów watykańskich i inne ciekawe artykuły.

2. Dzisiaj o godz. 10.30 w Ustroniu Morskim i o godz. 12.00 w Rusowie Msza święta dziękczynna dożynkowa za ofiarowany trud pracy, za tegoroczne plony z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników, sadowników i ogrodników, zdrowie, siły do dalszej pracy i owocnych zbiorów w przyszłym roku.

3. Po Mszach świętych są dzisiaj zbierane do puszek ofiary na kształcenie w diecezji.

4. W sobotę odbyło się czuwanie młodzieży, a dzisiaj odpust w diecezjalnym sanktuarium Matki Bolesnej w Skrzatuszu. Naszą parafię reprezentuje diakonia muzyczna z przedstawicielami naszej wspólnoty wraz z księdzem Proboszczem.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (20 września) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; we wtorek (21 września) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek (23 września) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

6. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

7. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszam po mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego – spotkanie dedykowane tym, którzy pragną zgłębiać treści biblijne.

8. W następną niedzielę, 26 września, po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które chcą przyjąć w tym roku szkolnym i katechetycznym Pierwszą Komunię Świętą.

9. Również w następną niedzielę gościć będziemy Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort, który będzie można nabyć wraz z książeczką o różańcu i płytą CD w cenie 10 zł.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

11. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł. Są również w zakrystii do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł.

14. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.