OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 października 2021 r.

„… W momencie śmierci zbierzemy to, co zasialiśmy w życiu …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Papież, który mówi: „Nie trzeba zmieniać Kościoła, natomiast trzeba coś zmienić w Kościele” i inne ciekawe artykuły. Jest również Mały Gość dla dzieci i młodzieży. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł. Są również w zakrystii do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł.

2. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski „Nie lękajcie się”. Z tej okazji przeprowadzana jest tradycyjnie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Tysiąclecia”.

3. W Rusowie o godz. 12.00 Msza święta odpustowa z okazji obchodzonego w ostatni czwartek wspomnienia NMP Różańcowej. Dziękuję za zaangażowanie Akcji Katolickiej.

4. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie.

5. W zakrystii jest do odbioru zamówiony Traktat św. Ludwika de Montfort wraz z książeczką o różańcu i płytą CD.

6. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (13 października) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w piątek (15 października) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę (16 października) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

7. W czwartek (14 października) o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po mszy świętej zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie robocze.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Przed sezonem grzewczym wymienimy piece gazowe w kościele. Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składam już teraz serdecznie Bóg zapłać. W tym miejscu dziękuję tym rodzinom, które już wsparły to przedsięwzięcie.

9. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

11. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

12. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

13. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.