OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 listopada 2021 r.

„… Postaraj się zawsze działać w oparciu o wiarę a nie z przypadku, lub dla względów ludzkich…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym odbędzie się po Mszach świętych zbiórka do puszek.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, i inne ciekawe artykuły oraz publikacje. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

3. Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji uroczystej Mszy świętej w czwartek (11 listopada) z okazji obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Władzom samorządowym, dyrekcji Szkoły Podstawowe, pocztów sztandarowych Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, oprawę muzyczną i koncert orkiestry „Morka” i wszystkich parafian oraz gości.

4. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o. W przyszłą sobotę zakończenie nabożeństw wypominkowych. W Rusowie w czasie Mszy świętej w niedzielę o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać. Odpust zupełny możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. W tym tygodniu obchodzimy w środę (17 listopada) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w czwartek (18 listopada) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w sobotę (20 listopada) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

6. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszam po mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby dołączyć do diakonii muzycznej na spotkanie na plebanii w sobotę o godz. 18.oo.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej. Życzymy tak aktywnej grupie jak najwięcej sił w ich działalności na rzecz naszej parafii i diecezji oraz wszelkich łask w życiu rodzinnym. Również w następną niedzielę, zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, odbędzie się zbiórka do puszek w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Wymieniliśmy piece gazowe w kościele, został odmalowany kościół, wymieniliśmy również częściowo instalację elektryczną. Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składam już teraz serdecznie Bóg zapłać. W tym miejscu dziękuję tym rodzinom, które już wsparły to przedsięwzięcie.

10. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

12. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

13. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.