OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021 r.

„… Aby czynić dobro, trzeba mieć odrobinę odwagi, być gotowym na zniesienie każdego upokorzenia i nigdy nikogo nie upokarzać, być zawsze życzliwym…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Adwent, to czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa i inne ciekawe artykuły oraz publikacje. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

3. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.15. Tego dnia ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

4. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Po Mszy świętej zapraszam chętnych na Krąg Biblijny.

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców.

6. W sobotę (4 grudnia) o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia odwiedzę również chorych z Najświętszym Sakramentem w godzinach przedpołudniowych.

7. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

8. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek (30 listopada) święto św. Andrzeja, Apostoła (pamiętamy o ks. Andrzeju Piwowarczyku z Domu Emerytów w Kołobrzegu); w piątek (3 grudnia) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

10. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, 5 grudnia – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem.

11. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

12. Od tygodnia w naszym kościele trwa sezon grzewczy. W tym miejscu zwracam się do Was z gorącą prośbą o wsparcie w pokryciu kosztów ogrzewania. Mam świadomość, że wszystkim jest ciężko w czasie wszelkich podwyżek. Parafia obciążana jest kosztami gazu i energii jak firma, więc stawki są wyższe niż w gospodarstwach domowych. Jeśli możecie mnie wesprzeć, to proszę na tacę wrzucać kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacać na konto parafialne. Do tej pory włączyły się dwie rodziny.

13. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

14. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania po deklaracje.

15. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

17. Zapowiedzi przedślubne 2:
Przemysław SOLA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Paulina STĘPIEŃ, panna, zamieszkała Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.