OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

„… Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili…” – św. Jan Bosko

1. Zapraszam od poniedziałku do środy na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych.

2. Polecam Gościa Niedzielnego gdzie znajdziemy płytę z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii (siostry nagrały ją specjalnie dla czytelników „Gościa” i inne ciekawe artykuły oraz publikacje.

3. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

4. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w święta w grudniu, a także zapraszam do zamawiania Mszy na przyszły rok. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

6. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

7. Spowiedź przedświąteczna w czwartek od godz. 15.30 w Ustroniu Morskim. Natomiast w Rusowie od godz. 18.30.

8. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem przed świętami Bożego Narodzenia w czwartek w godzinach przedpołudniowych. Przepiękne kartki świąteczne dla chorych przygotowało Szkolne Koło Caritas pod opieką katechetki pani Katarzyny Marchowieckiej. Bóg zapłać.

9. W piątek, 24 grudnia, Msza święta o godz. 9.00, nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00. Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00. I o 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie.

10. W sobotę, 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze święte w porządku niedzielnym. W niedzielę, 26 grudnia – drugi dzień świąt, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

11. W związku z zagrożeniem pandemicznym podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej – kolędy – będziemy odwiedzać tych parafian, którzy wyraźnie tego sobie życzą. W kruchcie kościoła oraz przy bocznym wyjściu wyłożone zostały druki zaproszenia, które po wypełnieniu i złożeniu na tacę, do zakrystii lub kancelarii stanowić będą zaproszenie duszpasterza i wyrażenie woli przyjęcia kolędy.

12. Nasz oddział Caritas parafialnej oprócz całorocznej działalności wobec najbardziej potrzebujących przygotował i rozprowadził dziesięć paczek świątecznych. Serdeczne Bóg zapłać.

13. W naszym kościele trwa sezon grzewczy. W tym miejscu zwracam się do Was z gorącą prośbą o wsparcie w pokryciu kosztów ogrzewania. Mam świadomość, że wszystkim jest ciężko w czasie wszelkich podwyżek. Parafia obciążana jest kosztami gazu i energii jak firma, więc stawki są wyższe niż w gospodarstwach domowych. Za okres od 20 do 30 listopada (10 dni) otrzymaliśmy rachunek 5 tysięcy złotych za sam kościół. Jeśli możecie mnie wesprzeć, to proszę na tacę wrzucać kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacać na konto parafialne. Do tej pory włączyło się dziesięć rodzin.

14. Są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

15. Przypominam o zachowaniu wymogów epidemicznych. Przy głównym i bocznym wejściu są zamontowane bezdotykowe kropielnice oraz bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.