OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 stycznia 2022 r.

„…Myśl o Bogu z wiarą, o bliźnim z miłością, o sobie pokornie. O Bogu mów z uwielbieniem, o bliźnim tak, jakbyś chciał, by mówiono o tobie, o sobie mów pokornie, albo milcz…” – św. Jan Bosko

1. W najbliższy czwartek (6 stycznia) obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Poświęcimy też kredę i kadzidło. Możemy nabyć zestawy z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii.

2. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

3. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

4. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godzinie 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

5. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. W związku z uroczystością kancelaria parafialna nie będzie w tym dniu czynna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewane są zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. W związku z pierwszym piątkiem miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Chorych odwiedziłem przed świętami Bożego Narodzenia, w związku z tym następna wizyta u chorych odbędzie się w pierwszy piątek lutego.

9. W naszej parafii rozpoczynamy wizytę duszpasterską, wyłącznie na zaproszenie parafian (deklaracje są jeszcze wyłożone na stolikach). Każdego dnia, gdy będę odwiedzał parafian danej ulicy lub miejscowości, Msza święta o godz. 17.00 będzie odprawiona ze specjalną modlitwą w intencji odwiedzanych. Zapraszam również osoby (rodziny), którzy nie zdecydowali się na bezpośredni kontakt z duszpasterzem. Uczestnicy Mszy kolędowej otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa. Woda święcona znajduje się w zbiorniku na święconą wodę przy bocznym wejściu. Plan Kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach ogłoszeniowych.

3 stycznia (poniedziałek)
BOGUSŁAWA XIV
BOLESŁAWA CHROBREGO

5 stycznia (środa)
GÓRNA
GWIZD

7 stycznia (piątek)
KOLEJOWA
KOŁOBRZESKA
OLSZYNA
ŁĄKOWA

8 stycznia (sobota)
KOSZALIŃSKA
KU SŁOŃCU
TARGOWA
OKRZEI
ROLNA
GEODETÓW

10. Naszą ożywioną wiarą i miłością chcemy ukoronować Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie. Widzialnym znakiem tego duchowego dzieła będą materialne korony, którymi ukoronowana zostanie Pieta na zakończenie roku jubileuszowego. W ciągu roku zbierane są ofiary do specjalnej puszki przed kościołem. Ofiary zbierane są przez członków grup duszpasterski – Akcję Katolicką i Caritas.

11. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.