OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła 30 stycznia 2022 r.

„… Bóg Ojciec wie co nam potrzeba zanim poprosimy. Warto prosić, by otrzymać więcej i niekoniecznie dla siebie …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł odpowiadający na pytanie: „czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?”, a także inne czasopisma i publikacje. Przypominam, że od stycznia koszt czasopisma wynosi 8 zł.

2. W środę (2 lutego) obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego (zwane potocznie świętem Matki Boskiej Gromnicznej) z błogosławieństwem świec. To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w związku z tym po Mszy świętej zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne. W poniedziałek (31 stycznia) wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w sobotę (5 lutego) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

3. W środę (2 lutego) ma swój dzień skupienia Apostolstwo Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

4. W czwartek (3 lutego) o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam po mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego – spotkanie dedykowane tym, którzy pragną zgłębiać treści biblijne. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

5. W pierwszy piątek miesiąca (4 lutego) odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem przed południem. Spowiedź święta od godz. 16.00 do Mszy świętej o godz. 17.00, na którą zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. W sobotę (5 lutego) o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych oraz podczas wizyty duszpasterskiej.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

11. 17 lutego w Ośrodku Zdrowia na ul. Osiedlowej 2 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku od godz. 12.30 do 13.30. Szczegóły w gablocie.

12. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.