OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 27 lutego 2022 r.

„… Opatrzność Boża w swoim czasie zajmie się obroną niewinnych …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, odpowiadając na apel Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i biskupa Edwarda Dajczaka, po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zbiórka będzie kontynuowana również w Środę Popielcową.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: inspiracje do dobrego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu. Są też inne publikacje. Przypominam, że od stycznia koszt czasopisma wynosi 8 zł.

3. Najbliższa środa (2 marca) to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy tego dnia Wielki Post, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Ten dzień obchodzony jest w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu: w Ustroniu Morskim o godz. 9.oo i 17.oo, natomiast w Rusowie o godz. 19.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje zarówno post jakościowy jak i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Obowiązuje on od 18 do 60 roku życia.

4. W środę ma swój dzień skupienia Apostolstwo Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

5. W czwartek (3 marca) o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Tego dnia w naszej parafii powitamy o godz. 16.oo symbol Ducha Świętego. Po Mszy świętej będzie kontynuowana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam wszystkie wspólnoty, a szczególnie wspólnotę rodzin przyjmujących do swoich domów obraz Matki Bożej Pielgrzymującej. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

6. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (4 marca) święto św. Kazimierza, królewicza. To pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź święta od godz. 16.00 do Mszy świętej o godz. 17.00, na którą zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Ten dzień przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

7. W sobotę (5 marca) o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a w Rusowie o godz. 16.30. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

9. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed Mszą świętą.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

14. Są rozprowadzane przez Caritas małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

15. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.