OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022 r.

„… Trzeba pokochać krzyż, który Jezus nakłada nam na ramiona …” – św. Jan Bosko

1. Chciałbym serdecznie podziękować w imieniu Caritas za zbiórkę w ostatnią niedzielę dla uchodźców z Ukrainy, przelaliśmy w sumie na konto Caritas diecezji 7 700 zł – Bóg zapłać. W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców, dziękujemy za wszystkie dary, które też zostaną przekazane do centrum pomocy w diecezjalnym oddziale Caritas w Koszalinie. Caritas parafialna wsparła również uchodźców przebywających w Ustroniu Morskim. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka na dzieła misyjne.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuły poświęcone inwazji Rosji na Ukrainę oraz kolejną płytę z kolekcji „Biblia Audio”. Są też inne publikacje.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej wyjątkowo nie w czwartek lecz w środę spotkanie robocze zespołu synodalnego.

4. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a w Rusowie o godz. 16.30. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. W najbliższy piątek (11 marca) Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka naszej parafii.

6. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed Mszą świętą.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 27 do 30 marca (IV niedziela Wielkiego Postu), które poprowadzi ks. Jacek Dziadosz, który wrócił z Boliwii, a pracował niegdyś w naszej parafii jako wikariusz.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

12. Są rozprowadzane przez członków Caritas małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

13. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.