OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022 r.

„… Weźmy z rąk Bożych wszystko co się zdarza, a zapewniam was, że Pan weźmie dobrze pod uwagę nasze poddanie się Jego woli …” – św. Jan Bosko

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie w Ustroniu Morskim, natomiast w Rusowie do wtorku. Poprowadzi je ks. Jacek Dziadosz, misjonarz z Boliwii, który pracował w naszej parafii przed laty jako wikariusz.
Msze święte dzisiaj z nauką ogólną według porządku niedzielnego. Od poniedziałku do środy, 22 – 24 marca, Msze święte w Ustroniu o godz. 9,00 (szczególnie dla osób starszych i niepracujących) i o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną.
W poniedziałek i wtorek w Rusowie o godz. 18.30
Spowiedź rekolekcyjna w Rusowie we wtorek o godz. 18.00
Spowiedź rekolekcyjna w Ustroniu Morskim w środę od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 17.00. Zachęcam do zamówienia intencji.
Rekolekcje szkolne od poniedziałku do środy przed południem według ustaleń ze szkołą.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Są też inne publikacje.

3. Caritas parafialna wspiera uchodźców przebywających w Ustroniu Morskim. Magazyn Caritas znajduje się z tyłu budynku Ośrodka Zdrowia przy ul. Osiedlowej 2. Otwarty jest w każdy wtorek i piątek w godzinach 16.30 – 18.30 gdzie są wydawane produkty dla uchodźców z Ukrainy. W gablotach informacyjnych są wypisane produkty i rzeczy, które można przynosić.

4. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej. Zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a w Rusowie o godz. 16.30. Gorzkie Żale przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W sobotę zapraszam serdecznie na Czuwanie Wielkopostne Przy Krzyżu w bazylice kołobrzeskiej o godz. 20.00.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku. Na stoliku, przy bocznym wyjściu, znajdują się skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

10. Są rozprowadzane przez członków Caritas małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych. Na stoliku, przy bocznym wyjściu, znajdują się skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

11. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:
Tomasz Marcin FABIŃSKI, kawaler, zamieszkały w Rusowie
i Dominika Weronika OSIŃSKA, panna, zamieszkała w Rusowie.

Mateusz BALBUS, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Ewelina STEGIENTA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.