OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia 2022 r.

„… Nie boję się wcale ludzi, gdy mówię im prawdę, boję się tylko tego, co mógłby uczynić Bóg, gdybym wypowiedział kłamstwo …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuły o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant`Angelo oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu. Są też inne publikacje.

2. Następna niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana inaczej Palmową. Na Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się konkurs na najpiękniejsze palmy (własnoręcznie zrobionych).

3. Caritas parafialna wspiera uchodźców przebywających w Ustroniu Morskim. Magazyn Caritas znajduje się z tyłu budynku Ośrodka Zdrowia przy ul. Osiedlowej 2. Otwarty jest w każdy wtorek i piątek w godzinach 16.30 – 18.30 gdzie są wydawane produkty dla uchodźców z Ukrainy. W gablotach informacyjnych są wypisane produkty i rzeczy, które można przynosić. Za tydzień po Mszach świętych zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego dla najuboższych.

4. W środę ma swój dzień skupienia Apostolstwo Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa. O 16.20 Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a w Rusowie o godz. 16.30. Gorzkie Żale przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

8. Na stoliku, przy bocznym wyjściu, znajdują się skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku. Na stoliku, przy bocznym wyjściu, znajdują się skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

13. Zapowiedzi przedślubne 2:
Tomasz Marcin FABIŃSKI, kawaler, zamieszkały w Rusowie
i Dominika Weronika OSIŃSKA, panna, zamieszkała w Rusowie.

Mateusz BALBUS, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Ewelina STEGIENTA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.