OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocy 8 maja 2022 r.

„… Pokora, posłuszeństwo i czystość uczynią was zawsze miłymi Maryi…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: kolejną płytę z Biblią Audio, a na niej cztery Księgi Mądrościowe i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 9 maja, przeniesioną z niedzieli uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w sobotę, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła.

3. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zapraszam po Mszy świętej na spotkanie robocze zespół synodalny naszej parafii.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

5. Przypominam, że sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 14 czerwca (wtorek) o godz. 17.00, a udzieli go biskup pomocniczy naszej diecezji Krzysztof Zadarko. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi maja kolejne spotkanie w najbliższy piątek (13 maja) po Mszy świętej o godzinie 17.00. Spotkanie obowiązkowe.

6. W najbliższą sobotę o godz. 11.30 Pierwsza Komunia Święta dla pierwszej grupy Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. W piątek o godz. 15.00 Pierwsza Spowiedź oraz odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dzieci przynoszą ze sobą gromnice. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci i ich rodziców. W białym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie.

7. Msza święta dla dzieci rocznicowych odbędzie się 22 maja (niedziela) o godz. 17.00. Natomiast spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin 21 maja (sobota) o godz. 13.30.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w maju i następnych miesiącach. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuarium diecezjalnego w Skrzatuszu, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 maja.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.