OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy 15 maja 2022 r.

„… Bądźcie powolni w osądzaniu…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie. Są również inne publikacje.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszach świętych będą zbierane przez członków Caritas ofiary do puszek na chleb św. Antoniego dla najuboższych.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

4. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zapraszam po Mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

6. W sobotę pierwsza grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Chciałbym serdecznie podziękować pani Elżbiecie Kamińskiej za przygotowanie dzieci do tej uroczystości, panu organiście i Diakonii Muzycznej za oprawę muzyczną, Liturgicznej Służbie Ołtarza, rodzicom dzieci za dar ołtarza, którym są trzy piękne ornaty. W najbliższą sobotę o godz. 11.30 Pierwsza Komunia Święta dla drugiej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. W piątek o godz. 15.00 Pierwsza Spowiedź oraz odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dzieci przynoszą ze sobą gromnice. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci i ich rodziców. W białym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie.

7. Msza święta dla dzieci rocznicowych odbędzie się 22 maja (niedziela) o godz. 17.00. Natomiast spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin 21 maja (sobota) o godz. 13.30.

8. Przypominam, że sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 14 czerwca (wtorek) o godz. 17.00, a udzieli go biskup pomocniczy naszej diecezji Krzysztof Zadarko. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi maja kolejne spotkanie w najbliższy piątek (20 maja) po Mszy świętej o godzinie 17.00. Spotkanie obowiązkowe.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Zapraszam do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Teraz szczególnie potrzebujemy osobę do Żywego Różańca. Zapraszam również chłopców do służenia przy ołtarzu.

12. 21 maja (w sobotę) w GOK-u w Ustroniu Morskim o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu „Nędzarz i Madame” – wstęp wolny. Natomiast 26 maja (czwartek) zapraszamy do GOK-u o godz. 11.00 na spektakl poetycki „W skrzydłach Anioła” – wstęp również wolny.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.