OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocy 22 maja 2022 r.

„… Kiedy chcemy wezwać pomoc Dobrego Boga Ojca, musimy być gotowi poświęcić wszystko…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: historia beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. Są również inne publikacje.

2. Rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe), potrwają do środy. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych; w czwartek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Msza święta o godz. 17.00 w intencji kręgów rodzin przyjmujących obraz Pielgrzymującej Matki Bożej. Zapraszam po Mszy świętej na spotkanie z siostrą odpowiedzialną za ten apostolat siostrą Celiną.

4. Przypominam, że sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 14 czerwca (wtorek) o godz. 17.00, a udzieli go biskup pomocniczy naszej diecezji Krzysztof Zadarko. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi mają kolejne spotkanie w najbliższy czwartek (26 maja) po Mszy świętej o godzinie 17.00. Spotkanie obowiązkowe.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

6. W sobotę druga grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Chciałbym serdecznie podziękować pani Elżbiecie Kamińskiej za przygotowanie dzieci do tej uroczystości, panu organiście i Diakonii Muzycznej za oprawę muzyczną, Liturgicznej Służbie Ołtarza, rodzicom dzieci za dar ołtarza, którym są trzy piękne ornaty. W białym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie.

7. Msza święta dla dzieci rocznicowych odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Zapraszam do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Teraz szczególnie potrzebujemy osobę do Żywego Różańca. Zapraszam również chłopców do służenia przy ołtarzu.

11. 26 maja (w czwartek) zapraszamy do GOK-u o godz. 11.00 na spektakl poetycki „W skrzydłach Anioła” – wstęp wolny.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję serdecznie za wszystkie życzenia z okazji kolejnej rocznicy święceń oraz zamówione Msze święte w mojej intencji. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.