OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022 r.

„… Nie wystarczy znać dobro, trzeba je praktykować…” – św. Jan Bosko

1. Serdecznie witam ks. Krzysztofa Nestoruka, który będzie mnie zastępował od 1 do 13 sierpnia podczas trwania Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie i jak to – mimo trudności – robić oraz inne ciekawe artykuły. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (1 sierpnia) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek (4 sierpnia) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera (patrona proboszczów); w sobotę (6 sierpnia) święto Przemienia Pańskiego (godz. 9.00).

4. W środę (3 sierpnia) ma swój dzień skupienia Apostolstwo Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa. W związku z tym nie ma w tym tygodniu nabożeństwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek (4 sierpnia) o godz. 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna czynna po Mszy świętej.

6. W piątek (5 sierpnia) spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

7. W sobotę (6 sierpnia) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Z boku kościoła jest zamontowany drugi rząd ławek, a także na chórze zainstalowaliśmy nowe ławki, w których może usiąść ok. 90 osób. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka na korony skrzatuskie z okazji 50-lecia powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

10. W dniach od 5 do 8 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 1 100 zł i 60 Euro. Szczegóły w gablotach i w najbliższym czasie na stronach internetowych.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

14. W ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele w letnie wieczory wakacyjne odbywają się koncerty. Organizatorami koncertów są – Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. We wtorek o godz. 20.00 odbędzie się już trzeci koncert – na organach zagra Roman PERUCKI, a następnie będziemy mogli wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej „Power of Winds” pod batutą Klaudiusza JANI. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

15. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalnie przygotowane materiały. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

17. Zapowiedzi przedślubne 1:
Tomasz OBIDZIŃSKI, cywilnie związany, zamieszkały w Norwegii
i Patrycja Maria TOWALSKA, cywilnie związana, zamieszkała w Norwegii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.