OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14 sierpnia 2022 r.

„… Staraj się, by ci, o których mówisz stawali się twoimi przyjaciółmi…” – św. Jan Bosko

1. Gościmy w naszej parafii alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, Jakuba Filipskiego z par. pw. Św. Jadwigi w Białogardzie, który po Mszach świętych przeprowadzi kwestę na rzecz utrzymania Seminarium.

2. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy kolejną płytę z cyklu „Biblia Audio”, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP, tego dnia zapraszamy na Msze święte według planu niedzielnego czyli o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a o 14.00 w Rusowo, Błogosławieństwo kwiatów i ziół na każdej Mszy świętej. Zapraszamy. Taca tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie katedry w Koszalinie. W środę. 17 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Jacka, prezbitera; a w sobotę, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek od godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszach świętych.

6. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Z boku kościoła jest zamontowany drugi rząd ławek, a także na chórze zainstalowaliśmy nowe ławki, w których może usiąść ok. 90 osób.

8. W dniach od 5 do 8 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 1 100 zł i 60 Euro. Szczegóły w gablotach i na stronach internetowych.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

12. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć członków Ruchu Twórczego osób sprawnych inaczej z krótkim słowem.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.