OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 sierpnia 2022 r.

„… Bądź zdolny upokorzyć się w każdym działaniu jeśli ma to służyć zbawieniu dusz…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji oraz o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 22 sierpnia, wspomnienie NMP, Królowej; w środę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła; w piątek, 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej; w sobotę, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki.

3. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek od godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszach świętych.

5. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Z boku kościoła jest zamontowany drugi rząd ławek, a także na chórze zainstalowaliśmy nowe ławki, w których może usiąść ok. 90 osób.

7. W dniach od 5 do 8 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 1 100 zł i 60 Euro. Szczegóły w gablotach i na stronach internetowych. Proszę o zgłaszanie się do końca sierpnia.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Dzisiaj gościmy w naszej parafii członków Ruchu Twórczego osób sprawnych inaczej z krótkim słowem.

11. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii autorkę publikacji „Sekret Radości, Winnica radości”.

12. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.