OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2022 r.

„… W momencie śmierci zbiera się to, cośmy zasiali podczas całego życia …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii. Są również w zakrystii do nabycia kalendarze ścienne na rok 2023 naszej diecezji ze zdjęciami niektórych kościołów naszej diecezji i fotografią koron piety z okazji 50-lecia diecezji.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. W środę ma swój dzień skupienia Apostolstwo Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa. W związku z tym nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.10., kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek od godziny 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również na spotkanie Zespołu Synodalnego.

5. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Sanktuarium w Skrzatuszu. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

6. 17 września (sobota) w Skrzatuszu Diecezjalny Dzień Młodzieży, a 18 września (niedziela) Odpust Diecezjalny.

7. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

9. W dniach od 5 do 8 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 1 100 zł i 60 Euro. Szczegóły w gablotach i na stronach internetowych. Proszę o zgłaszanie się do końca sierpnia.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

13. Zapowiedzi przedślubne 2:
Piotr Ryszard RUTKOWSKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Paulina SZTUCZKA, panna, zamieszkała w Wolęcinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.