OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 września 2022 r.

„… Nie szukaj sposobów, by rozgrzeszyć się ze swoich braków. Szukaj raczej sposobu jak się ich pozbyć …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia kalendarze ścienne na rok 2023 naszej diecezji ze zdjęciami niektórych kościołów naszej diecezji i fotografią koron piety z okazji 50-lecia diecezji oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Sanktuarium w Skrzatuszu. Po Mszy świętej można również złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła ofiarę na korony skrzatuskie z okazji 50-lecia diecezji. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (13 września) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w naszej parafii Uroczysty Odpust o godz. 17.00 (kaznodzieją będzie ks. Antoni Tofil;) w czwartek (15 września) wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej; w piątek (16 września) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. 17 września (sobota) w Skrzatuszu Diecezjalny Dzień Młodzieży, a 18 września (niedziela) Odpust Diecezjalny.

4. W środę o godz. 16.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek od godziny 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również na spotkanie Kręgu biblijnego.

6. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

8. W dniach od 5 do 8 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 1 100 zł i 60 Euro. Szczegóły w gablotach i na stronach internetowych. Proszę o zgłaszanie się do końca sierpnia.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

12. Zapowiedzi przedślubne 1:
Paweł KNIECIK vel KACZMAREK, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Cindy RAMPO LA`BI, panna, zamieszkała w Rantepao, Indonezja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.