OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 2022 r.

„… Jeżeli jesteśmy chrześcijanami musimy naśladować Jezusa Chrystusa, także w cierpieniu …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. wywiad z kardynałem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, a także wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam w piątki i niedzielę na spotkania różańcowe szczególnie młodzież i dzieci.

3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę (5 października) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w piątek (7 października) wspomnienie NMP Różańcowej – Msza odpustowa w Rusowie w następną niedzielę (9 października).

4. Jutro (w poniedziałek) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

5. W środę (5 października) ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

6. W czwartek (6 października) o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna.

7. W piątek (7 października) spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00. Po Mszy obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej oraz pierwszych szkół ponadpodstawowych.

8. Dzisiaj (niedziela) zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami przygotowującymi się w tym roku katechetycznym do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.

9. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Ostatnio zakończyliśmy gruntowne i konieczne prace na dachu „starego kościoła”.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.