OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2022 r.

„… Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. Dzisiaj w Rusowie odpust z okazji wspomnienia NMP Różańcowej.

3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam w piątki i niedzielę na spotkania różańcowe szczególnie młodzież i dzieci.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (13 października) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w sobotę (15 października) wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Dziewicy i doktora Kościoła.

5. Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski „Veritatis Splendor” (Blask Prawdy). Z tej okazji zostanie przeprowadzona tradycyjnie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Tysiąclecia”.

6. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany dla rodziców chrzestnych.

8. Już za tydzień będą wyłożone na stolikach koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Ostatnio zakończyliśmy gruntowne i konieczne prace na dachu „starego kościoła”.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.