OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 listopada 2022 r.

„… Pan pomnaża dobro tym, którzy Mu służą …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej. Życzymy tak aktywnej grupie jak najwięcej sił w ich działalności na rzecz naszej parafii i diecezji oraz wszelkich łask w życiu rodzinnym. O godz. 17.00 zostaną w sposób uroczysty przyjęci do grona Liturgicznej Służby Ołtarza nowi ministranci (otrzymają legitymacje i znaczki ministranckie). Tym samym zapraszamy nowych kandydatów i tym samym kieruję prośbę do rodziców, by zachęcali swoje dzieci do takiej formy zaangażowania i dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na mój apel.

2. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele Powszechnym. To czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszam na Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych.

3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o podjęciu przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w „Dzienniczku” i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

4. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o do najbliższego piątku. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (21 listopada) wspomnienie Ofiarowanie NMP; we wtorek (22 listopada) wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek (24 listopada) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i towarzyszy.

6. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. W najbliższych dniach rozpoczniemy remont zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

10. Za tydzień, w niedzielę, będą do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Będzie można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

11. Zapraszam do zaangażowania w grupach duszpasterskich i modlitewnych naszej parafii: Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Apostolatu Dobrej Śmierci, Kręgu Biblijnego, Rodzin przyjmujących Obraz Matki Boskiej Pielgrzymującej, Diakonii Muzycznej i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów). Czekamy na Was.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.