OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022 r.

„… Wyrzućcie z waszego serca grzech i przywiązanie do niego, a wtedy wystarczająco nabierzecie mądrości, by zbawić duszę…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, a po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych. Dla dorosłych przygotowane będą świece cerkiewne.

3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół; a w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale, i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest również możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (7 grudnia) wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła (m.in. patrona pszczelarzy); w czwartek (8 grudnia) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (będzie również błogosławieństwo kobiet oczekujących narodzin dziecka). Za tydzień Niedziela „Gaudete”, czyli niedziela radości. Jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgię w szatach koloru różowego.

6. W środę ma swój dzień skupienia Apostolstwo Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

7. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. Po Mszy świętej zapraszam na Krąg Biblijny.

8. Proszę o zgłaszanie się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Trwa remont zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

11. Za tydzień młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, z ich opiekunem panią Katarzyną, przeprowadzi kwestę na rzecz Margaret z Zambii. To coroczna akcja „Dar Serca”, dzięki której podopieczne Koła naszej Szkoły może opłacić czesne na rok nauki. Dla darczyńców uczniowie przygotowali aniołki, gwiazdki i kartki świąteczne.

12. Zapraszam do zaangażowania w grupach duszpasterskich i modlitewnych naszej parafii: Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Apostolatu Dobrej Śmierci, Kręgu Biblijnego, Rodzin przyjmujących Obraz Matki Boskiej Pielgrzymującej, Diakonii Muzycznej i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów). Czekamy na Was.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.