OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022 r.

„… Komunia nie jest dla świętych, a dla tych, którzy chcą stać się święci…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj Niedziela „Gaudete”, czyli niedziela radości. Jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgię w szatach koloru różowego.

2. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych. Dla dorosłych przygotowane będą świece cerkiewne. Nie zmarnujmy tego czasu i postarajmy się wziąć udział w tych pięknych nabożeństwach.

3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. wywiad o zdecydowanych działaniach kard. Karola Wojtyły w walce z przestępstwem pedofilii duchownych i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (13 grudnia) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w środę (14 grudnia) wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Akcji Katolickiej, w związku z tym nie będzie Kręgu Biblijnego.

7. Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, z ich opiekunką – panią Katarzyną, przeprowadza kwestę na rzecz Margaret z Zambii. To coroczna akcja „Dar Serca”, dzięki której podopieczna Koła naszej Szkoły może opłacić czesne na rok nauki. Dla darczyńców uczniowie przygotowali aniołki, gwiazdki i kartki świąteczne.

8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest również możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

9. Za tydzień członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać sianko na stół wigilijnych (będzie tego dnia poświęcone) oraz ozdoby świąteczne.

10. Tradycją naszej diecezji stały się Adwentowe Czuwania Młodych, które gromadzą młodzież (ale i dorosłych) na wspólnej modlitwie i są kontynuacją wrześniowego spotkania w Skrzatuszu. Zapraszam na najbliższe czuwanie w Kołobrzeskiej bazylice w piątek o godz. 20.00 lub w parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie w sobotę o godz. 19.00. Czuwania animuje muzycznie diecezjalna diakonia muzyczna „Tyle dobrego”, w której skład wchodzi nasza diakonia ustrońska). Zapraszamy.

11. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne.

12. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Trwa gruntowny remont zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych (są wolne w najbliższym czasie oraz w święta). Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

15. Zapraszam do zaangażowania w grupach duszpasterskich i modlitewnych naszej parafii: Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Apostolatu Dobrej Śmierci, Kręgu Biblijnego, Rodzin przyjmujących Obraz Matki Boskiej Pielgrzymującej, Diakonii Muzycznej i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów). Czekamy na Was.

16. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.