OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25 grudnia 2022 r.

„… Nasze życie jest w rękach Pana, który jest Dobrym Ojcem. On wie do kiedy ma nas zachować …” – św. Jan Bosko

1. Pragnę serdecznie podziękować osobom, które nie szczędziły trudu w przygotowaniu dekoracji świątecznej, sołectwu, strażakom, Akcji Katolickiej, Caritas parafialnej, Orkiestrze Dętej „Morka” i Diakonii Muzycznej za oprawę muzyczną Pasterek oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękuję również dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas z ich opiekunką – panią Katarzyną Marchowiecką za przygotowane kartki świąteczne dla chorych oraz dzieciom i młodzieży za przygotowanie pięknych jasełek z ich opiekunką panią Elżbietą Kamińską.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, to wydanie świąteczno-noworoczne (koszt – 15 zł), a w nim m.in. wzruszająca rozmowa o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość oraz widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (26 grudnia) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek (27 grudnia) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; w środę (28 grudnia) święto świętych Młodzianków, Męczenników, w piątek (30 grudnia) święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W przyszłą niedzielę (1 stycznia) obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

4. Taca z jutrzejszego święta przeznaczona jest na kształcenie w diecezji.

5. W sobotę (31 grudnia) ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

6. W naszej parafii 27 grudnia (we wtorek) rozpocznie się wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

wtorek (27 grudnia) od godz. 15.00 – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery parzyste (prawa strona w kierunku Sianożęt)

środa (28 grudnia) od godz. 15.00 – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste (lewa strona w kierunku Sianożęt) i ul. Turystyczna.

czwartek (29 grudnia) od godz. 15.00 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste.

piątek (30 grudnia) od godz. 15.00 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery parzyste.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

7. Od jutra będzie można nabyć pakiety z poświęconą kredą, symbolem złota i kadzidłem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii.

8. Na czas wizyty duszpasterskiej nie będzie nabożeństw do matki Boskiej Nieustającej pomocy i czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny lub zgłoszenie się bezpośrednio po Mszy świętej.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

10. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.