OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2023 r.

„…Pan Bóg niech wam wszystkim błogosławi i niech wam udzieli łaski, by dobrze żyć i dobrze umrzeć…” – św. Jan Bosko

1. Polecam wydanie świąteczno-noworoczne Gościa Niedzielnego (koszt – 15 zł), a w nim m.in. wzruszająca rozmowa o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość oraz widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

2. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godzinie 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

3. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

4. W najbliższy piątek (6 stycznia) obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Poświęcimy też kredę i kadzidło. Możemy nabyć zestawy z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą Mszą świętą. Chorych odwiedziłem przed świętami Bożego Narodzenia, w związku z tym następna wizyta u chorych odbędzie się w pierwszy piątek lutego. Po Mszy świętej o godz. 17.00 przewidziany jest koncert świąteczny orkiestry MORKA.

5. W sobotę (7 stycznia) o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy świętej spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

8. W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewane są zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (2 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Bolesława Chrobrego numery 3 – 49 oraz 4 – 28.

wtorek (3 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Bolesława Chrobrego numery 32 – 78 (od ostatniego numeru, od strony Marysina)

środa (4 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Bolesława Chrobrego numery 51 – 75 (od ostatniego numeru, od strony Marysina)

czwartek (5 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Wojska Polskiego (domki jednorodzinne).

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

11. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.