OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 stycznia 2023 r.

„…Aktualnie oprócz modlitwy, której nie powinno brakować trzeba działać, działać bardzo intensywnie, jeżeli nie chcemy popaść w ruinę całkowitą…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego zakończyliśmy Okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewane są zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

2. Polecam nowego Gościa Niedzielnego, a w nim specjalny dodatek poświęcony papieżowi Benedyktowi XVI (koszt GN od stycznia – 10 zł) oraz widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

3. Dziękuję serdecznie z uświetnienie wczorajszej uroczystości Objawienia Pańskiego o godz. 17.00 Diakonii Muzycznej naszej parafii oraz za koncert świąteczny orkiestry dętej MORKA.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

7. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (9 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Wojska Polskiego blok numer 21.

wtorek (10 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Nadbrzeżna, Jantarowa, Targowa, Bogusława XIV i Ku Słońcu.

środa (11 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Kolejowa.

czwartek (12 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Górna 1, 3, 4, 5, 6 i Wspólna.

piątek (13 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Górna 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 19 i 29.

sobota (14 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Górna 32, 43, 45 i 47 oraz ul. Osiedlowa nr 1, 3 i 5 oraz bloki nr 2, 2A, D i E.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

8. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Dziękuję parafianom i grupom duszpasterskim za życzenia urodzinowe, za msze święte w mojej intencji. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.