OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 22 stycznia 2023 r.

„…By czynić dobrze trzeba mieć trochę odwagi, cierpliwie znosić wszystkie niedostatki, nie krzywdzić nigdy nikogo i zawsze kochać…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Niech Biblia znajdzie szczególne miejsce w naszym domu, co będzie znakiem szczególnego miejsca w naszym chrześcijańskim życiu.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim obszerna recenzja głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża i wiele innych ciekawych artykułów (koszt GN od stycznia – 10 zł) oraz widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek (24 stycznia) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę (25 stycznia) święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w czwartek (26 stycznia) wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę (28 stycznia) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

7. W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim zapraszam 22 stycznia (niedziela) o godz. 18.30 na Koncert Noworoczny w wykonaniu solistów i zespołów muzycznych GOK-u, który odbędzie się w sali widowiskowej przy ul. Nadbrzeżnej 20.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (23 stycznia) od godz. 15.00 – Malechowo, ul. Polna i ul. Radosna.

wtorek (24 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Kołobrzeska i ul. Widokowa.

środa (25 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Klonowa i ul. Świerkowa.

czwartek (26 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Topolowa i ul. Marynarki Wojennej.

piątek (27 stycznia) od godz. 15.00 – Rusowo (od Kukinii do Krzyża).

sobota (28 stycznia) od godz. 10.00 – Rusowo kolonie od strony Kukinii.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

9. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.