OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 stycznia 2023 r.

„…Tylko rzeczy dobre są prawdziwym bogactwem, które przygotowuje nam miejsce w niebie…” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych zarzutów i wiele innych ciekawych artykułów (koszt GN od stycznia – 10 zł) oraz widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek (31 stycznia) wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w czwartek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego, tego dnia będzie również błogosławieństwo świec oraz zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.

3. W czwartek o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam.

4. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem przed południem. Spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W sobotę o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (30 stycznia) od godz. 15.00 – Rusowo (od krzyża w stronę kościoła i dalej).

wtorek (31 stycznia) od godz. 15.00 – Kukinia (prawa strona od Ustronie Morskiego).

środa (1 lutego) od godz. 15.00 – Kukinia (lewa strona od Ustronie Morskiego).

czwartek (2 lutego) od godz. 15.00 – Kukinka.

piątek (3 lutego) od godz. 15.00 – Gwizd.

sobota (4 lutego) od godz. 10.00 – Sianożęty – ul. Kwiatowa.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

10. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.