OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12 lutego 2023 r.

„…Jeżeli chcecie, by wasze życie było radosne i spokojne, musicie starać się żyć w łasce Bożej…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych odprawianych w diecezji modlimy się za wszystkie ofiary tragedii trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, by zmarłych obdarzył życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli dał nadzieję i duchowe umocnienie.
Biskup Diecezjalny prosi także o zorganizowanie w dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórki do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim wywiad z biskupem senior Edwardem Dajczakiem oraz odpowiedź na pytanie – dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii i wiele innych ciekawych artykułów oraz widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek (14 lutego) święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

4. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych Wszystkie ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej w całości przeznaczam na pokrycie kosztów renowacji oraz ogrzewanie kościoła. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

7. W przyszłą niedzielę zebrane ofiary są przeznaczone na budowę kościołów.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Chcę bardzo serdecznie podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim, Akcji Katolickiej, Caritas Parafialnej, pracownikom GOSiR-u i wszystkim zaangażowanym za pomoc w demontażu wystroju Bożonarodzeniowego. Dziękuję za wszelką życzliwą pomoc w dekoracjach. Za każdy życzliwy gest z Waszej strony.

11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W następną niedzielę postaram się podsumować kolędę. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Bardzo serdecznie proszę rodziny, które z różnych powodów nie miały okazji spotkać się ze mną w czasie wizyty duszpasterskiej, a chciałyby się spotkać, o kontakt w zakrystii lub telefonicznie.

12. Organizujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 4 – 12 października b.r., odwiedzimy m.in. Florencję, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Wenecje i Burano. Koszt to 1.700 pln, 400 € i dodatkowo 180 € za opiekę pilota, bilety wstępu itp. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 1:
Adrian Krzysztof HEŁKA, kawaler, zamieszkały we Wrocławiu
i Aleksandra HACZKOWSKA, panna, zamieszkała we Wrocławiu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.