OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2023 r.

„…Kochaj twoje zadania, jeśli chcesz je dobrze spełniać…” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim wprowadzenie w zaczynający się w najbliższą środę Wielki Post; o tym skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem, jak poszczono w czasach Jezusa i wiele innych ciekawych artykułów, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

2. Najbliższa środa (22 lutego) to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy tego dnia Wielki Post, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Ten dzień obchodzony jest w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencjach ważnych dla czasów współczesnych, takich jak pokój oraz solidarność z Ukrainą. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu: w Ustroniu Morskim o godz. 9.oo i 17.oo, natomiast w Rusowie o godz. 19.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje zarówno post jakościowy jak i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Obowiązuje on od 18 do 60 roku życia.

3. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Najbliższy piątek przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych Wszystkie ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej w całości przeznaczyłem na pokrycie kosztów renowacji ławek oraz ogrzewanie kościoła. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Organizujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 4 – 12 października b.r., odwiedzimy m.in. Florencję, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Wenecję i Burano. Koszt to 1.700 pln, 400 € i dodatkowo 180 € za opiekę pilota, bilety wstępu itp. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

10. Zapowiedzi przedślubne 2:
Adrian Krzysztof HEŁKA, kawaler, zamieszkały we Wrocławiu
i Aleksandra HACZKOWSKA, panna, zamieszkała we Wrocławiu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.