OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 26 lutego 2023 r.

„… Trzeba pokochać krzyż, który Jezus nakłada nam na ramiona …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących i wiele innych ciekawych artykułów, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, jako odpowiedź na apel Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupa Ordynariusza naszej diecezji Zbigniewa Zielińskiego. To zbiórka niezapowiedziana wcześniej, więc tym bardziej ogromne podziękowanie za pomoc. Środki zostaną przelane na konto Caritas diecezji. Za tydzień ofiary zbierane będą na Krajowy Fundusz Misyjny

3. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

4. W czwartek o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Po mszy świętej zapraszam również na spotkanie Kręgu Biblijnego, które ma charakter otwarty, a rozważamy liturgię Słowa na najbliższą niedzielę.

5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem przed południem. Spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W sobotę o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia obchodzimy święto św. Kazimierza, Królewicza.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 odprawione zostanie nabożeństwo ekspiacyjne za zabijanie nienarodzonych dzieci.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotowuje młodzież naszej parafii.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych Wszystkie ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej w całości przeznaczyłem na pokrycie kosztów renowacji ławek oraz ogrzewanie kościoła. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. W imieniu Biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego zapraszamy na Jego uroczysty ingres do koszalińskiej katedry, który odbędzie się 4 marca b.r. o godzinie 11:00. Natomiast w niedzielę 5 marca Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński uroczyście zainauguruje swoją posługę w naszej bazylice konkatedralnej.

13. Organizujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 4 – 12 października b.r., odwiedzimy m.in. Florencję, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Wenecję i Burano. Koszt to 1.700 pln, 400 € i dodatkowo 180 € za opiekę pilota, bilety wstępu itp. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.