OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 r.

„… Życie z krzyżem jest tym, które prowadzi do Boga …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim rozmowa o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać” i wiele innych ciekawych artykułów, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem.

2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30 nabożeństwo ekspiacyjne za zabijanie nienarodzonych.

3. W ostatnim czasie odbyły się dwie zbiórki po Mszach świętych: jedna dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, zebraliśmy 2 421, 58 zł oraz zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, zebraliśmy ofiary w wysokości 1 635,00 zł. Caritas również w ostatnim czasie wspomogło chorych w zakupie środków opatrunkowych. Dzisiaj niedziela Ad Gentes (Dla Misji) i po Mszy świętej ofiary zbierane zostaną na Krajowy Fundusz Misyjny. Serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego, które ma charakter otwarty, a rozważamy liturgię Słowa na najbliższą niedzielę.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotowuje wspólnota Róż Różańcowych naszej parafii.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych Wszystkie ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej w całości przeznaczyłem na pokrycie kosztów renowacji ławek oraz ogrzewanie kościoła. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Organizujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 4 – 12 października b.r., odwiedzimy m.in. Florencję, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Wenecję i Burano. Koszt to 1.700 pln, 400 € i dodatkowo 180 € za opiekę pilota, bilety wstępu itp. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.