OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.

„… Miłość czynna uczy prawdziwego wychowania i twórczości …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim blok tekstów z okazji 10. Rocznicy wyboru papieża Franciszka, a w nich m.in. – dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie i wiele innych ciekawych artykułów, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem.

2. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Akcji Katolickiej.

4. Biskup Zbigniew Zieliński serdecznie zaprasza na Mszę Świętą w intencji Biskupa Edwarda, która odbędzie się w dniu Jego imienin w kościele katedralnym w Koszalinie 18 marca br. o godz. 11:00

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Tradycyjnie zbierane są podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotowują dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej naszej parafii wraz z katechetkami.

6. W V Niedzielę Wielkiego Postu (26 marca) w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które do środy włącznie (29 marca) poprowadzi ks. Tomasz KĘDZIERSKI (wikariusz parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Miastku. Poprowadzi rekolekcje dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą odprawiane od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 17.00. W Rusowie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Zachęcam do zamówienia intencji.

7. Rozpoczynamy w Kołobrzegu działalność Duszpasterstwa małżeństw niesakramentalnych. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w sobotę 18 marca o godz. 20.00 do salki Św. Rodziny na plebanii parafii konkatedralnej.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych Wszystkie ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej w całości przeznaczyłem na pokrycie kosztów renowacji ławek oraz ogrzewanie kościoła. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

9. Członkowie Caritas Parafialnej rozprowadzają małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

10. Zapraszam serdecznie do angażowania się w działalność grup duszpasterskich.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Organizujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 4 – 12 października b.r., odwiedzimy m.in. Florencję, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Wenecję i Burano. Koszt to 1.700 pln, 400 € i dodatkowo 180 € za opiekę pilota, bilety wstępu itp. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.