OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 2 kwietnia 2023 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia i wiele innych ciekawych artykułów, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem.

2. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Tomaszowi KĘDZIERSKIEMU, który wygłosił rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Dziękuję dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji.

3. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają palmy oraz ozdoby świąteczne.

4. Gorzkie Żale dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 16.30.

5. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się konkurs na najpiękniejsze palmy (zrobione własnoręcznie).

6. We wtorek, w godzinach przedpołudniowych, odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

8. W Wielki Czwartek o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe.

9. Spowiedź święta ostatniej szansy – w czwartek i piątek od godz. 16.30 do 18.00.

10. Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta o godz. 18.oo w Ustroniu Morskim.

Wielki Piątek: Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Eucharystii na znak smutku i żałoby. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Ustroniu Morskim o godz. 15.oo. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.oo. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia i post ilościowy (trzy posiłki, jeden do syta) od 18 do 60. roku życia. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański i jałmużnę wielkopostną.

Wielka Sobota: To dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym szczególnie przed poświęceniem pokarmów.

Poświęcenie pokarmów w kościele:
Ustronie Morskie – od godz. 9.oo. co dwadzieścia minut. Ostatnie poświęcenie o godz. 14.00.
Poświęcenie pokarmów poza Ustroniem Morskim: Sianożęty (przy kapliczce) – godz. 12.30; Kukinka (przy krzyżu) – godz. 12.50; Kukinia – godz. 13.00; Rusowo – godz. 13.15; Gwizd – godz. 13.40; dawne Wieniotowo – godz. 14.00.
Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele parafialne.

Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o godz. 20.oo w Ustroniu Morskim.

Niedziela Zmartwychwstania: Msze święte: o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną; o godz. 9.00, 10.30 i o 17.00. O godz. 12.00 w Rusowie.

11. W związku z obchodami Wielkiego Tygodnia kancelaria parafialna jest nieczynna w czwartek. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

12. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

13. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

15. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.