OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocy 23 kwietnia 2023 r.

„… Przywiązanie do ziemi często zmniejsza a nawet wygasza pragnienie rzeczy niebieskich …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pół godziny przed każdą Mszą świętą są czytane przez członków grup duszpasterskich fragmenty Nowego Testamentu z Ewangelii według św. Jana.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: świadectwo osób znanych z mediów, o obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu oraz wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zapraszam również po Mszy świętej na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Caritas Parafialnej.

5. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek (24 kwietnia) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji – przeniesiona w tym roku z niedzieli; we wtorek (25 kwietnia) święto św. Marka, Ewangelisty; w sobotę (29 kwietnia) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i patronki Europy.

6. Sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 15 czerwca b.r. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi zgłaszają się bezpośrednio u mnie w zakrystii po Mszy świętej w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.00 lub w niedzielę po każdej Mszy świętej.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

10. 14 maja (niedziela) bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17.00 zostanie wystawiony przez naszą diakonię muzyczną spektakl muzyczny (w postaci musicalu) „Ostatnie dni Jezusa Chrystusa we wspomnieniu Jego uczniów” – już dzisiaj zapraszamy serdecznie.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.