OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocy 30 kwietnia 2023 r.

„… To Bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu, a także wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w środę, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski; w czwartek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków; w sobotę, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

3. Msze święte 3 maja (środa), w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w porządku niedzielnym. O godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej z udziałem samorządowców i pocztów sztandarowych oraz orkiestry strażackiej Morka. Rozpoczniemy uroczystą procesją spod masztów z flagami naszej Ojczyzny, papieskiej i ustrońskiej. W tym miejscu bardzo dziękuję tym, którzy przyczynili się do ich odnowienia.

4. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem majowym o godz. 16.30, różaniec zostanie odmówiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe zakończone nabożeństwem majowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Nie ma w tym dniu Kręgu Biblijnego.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30. Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszam dzieci, młodzież oraz rodziców i pedagogów jak w każdy pierwszy piątek miesiąca. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę tego dnia w godzinach przedpołudniowych.

7. W związku z nabożeństwem majowym, zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w sobotę po Mszy świętej o godz. 17.00.

8. Sakrament bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w tym roku 15 czerwca b.r., udzieli go biskup Zbigniew Zieliński. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi zgłaszają się bezpośrednio u mnie w zakrystii w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.00 lub w niedzielę.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

12. Z ogromną radością i dumą powiadamiam, że dwaj nasi parafianie – Dariusz STEGIENTA i Arkadiusz PĄCZEK w sobotę 29 kwietnia o godz.. 15.00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie zostali ustanowieni decyzją biskupa Ordynariusza Zbigniewa Zielińskiego, po rocznym przygotowaniu, szafarzami nadzwyczajnymi Komunii Świętej, co w naszej parafii jest szczególnie pomocne.

13. 14 maja (niedziela) bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17.00 zostanie wystawiony przez naszą diakonię muzyczną spektakl muzyczny (w postaci musicalu) „Ostatnie dni naszego Pana Jezusa Chrystusa we wspomnieniu Jego uczniów” – już dzisiaj zapraszamy serdecznie. Nad spektaklem objął patronat Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński.

14. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Strońskiego i pana Zygmunta Romanowskiego – świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego, który daje świadectwo uzdrowienia z trzyletniego paraliżu całego ciała. Po mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na krótki koncert uwielbienia i będzie możliwość nabycia płyty i książki jego autorstwa. Zapraszamy.

15. Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński udziela wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 5 maja 2023 r. wstrzemięźliwości od pokarmów
mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Korzystających z dyspensy, zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.